Dla wielu kobiet pierwsza ciąża budzi zarówno szczęście, jak i lęk, ponieważ to dla nich nowe doświadczenie. Jedynym z ważniejszych badań diagnostycznych zalecanych w czasie ciąży jest https://ginekolog-warszawa.pro/usg-3d/. Czym dokładnie jest USG ciąży? Jak wygląda takie badanie? Gdzie wykonamy USG ciąży? Podpowiadamy!

USG ciąży – co to takiego?

USG ciąży to nic innego jak badanie diagnostyczne stosowane u kobiet ciężarnych. USG ciąży może być tradycyjne, jak również 3D. W czasach, gdy coraz więcej dzieci rodzi się z wadami, zaleca się najczęściej badanie 3D, ponieważ daje dokładny obraz malucha w łonie matki. Dzięki badaniu 3D można zobaczyć rysy twarzy maluszka, określić jego płeć, ale co ważne, szybko ustalimy, czy dziecko ma jakieś schorzenia. Tym samym można dowiedzieć się, czy maluch jest zdrowy, a w razie wykrycia nieprawidłowości, przygotować się na to, by po porodzie zapewnić mu odpowiednią pomoc.

USG ciąży – przebieg badania

Jak w ogóle przebiega takie badanie? Czy trzeba jakoś przygotować się do USG ciąży? Takich pytań z pewnością pojawi się jeszcze więcej, zwłaszcza przed pierwszym badaniem. Jednak na pewno nie należy się denerwować, bo to nie wyjdzie na dobre ani przyszłej mamie, ani dziecku. Do USG ciąży nie trzeba się przygotowywać. Samo badanie też trwa bardzo krótko, zazwyczaj nie dłużej niż 20 minut. W czasie pierwszego USG ciąży ginekolog oceni wielkość płodu, wiek ciąży oraz przybliżoną datę samego porodu. Wady płodu widać dopiero po 20 tygodniu ciąży, więc dopiero na kolejnych wizytach można dowiedzieć się czegoś więcej.

USG ciąży – gdzie robione są tego typu badania?

Tradycyjne USG ciąży wykonamy w praktycznie każdej placówce ginekologicznej. W przypadku kobiet, które zdecydują się na USG 3D, już niestety trzeba się naszukać, bo nie wszystkie publiczne placówki zdrowia są tak dobrze wyposażone. Całe szczęście i ten problem można bardzo szybko rozwiązać, zwłaszcza że do swoich usług mamy prywatne gabinety.  Tutaj stawia się na najlepsze rozwiązania, w tym również na wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny. Dlatego kobiety, które chcą wykonać USG 3D, mogą tutaj śmiało się zgłosić.