wkładki ortopedyczne Kraków

Rehabilitacyjna Terapia Ręki (RHT) to forma terapii opracowana przez Narodowe Centrum Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej (NCCAM).

Celem tej terapii jest zajęcie się konkretnymi problemami i problemami osób, które doświadczają bólu, niepełnosprawności lub upośledzenia wynikającego z wcześniejszych schorzeń.

Terapia rehabilitacyjna dłoni nie jest nowym pomysłem. Ten rodzaj terapii jest stosowany przez społeczeństwo od wielu lat. Jednak w ostatnich latach udoskonalono technologię ręki rehabilitacyjnej, aby zapewnić pacjentom lepsze wyniki. Obecnie istnieją trzy główne typy rehabilitacji, terapii rąk.

Pierwsza forma terapii dłoni to Manual Traction (MT). Terapia ta polega na stosowaniu ciężarków do rąk z pacjentem leżącym na boku. Terapeuta delikatnie pociąga dłoń pacjenta na krótki okres, aż poczuje się bardziej aktywna.

Drugim rodzajem często wykonywanej terapii dłoni jest masaż (SM). Terapia wykorzystuje https://fala-uderzeniowa.warszawa.pl/fala-uderzeniowa-opinie/ ciepło własnego ciała pacjenta jako sposób na rozluźnienie i przywrócenie zakresu ruchu stawu. Istnieją również specjalistyczne techniki masażu, które można zastosować w celu złagodzenia bólu i sztywności.

Trzecia forma terapii rąk to Stymulacja Mięśni (SM). Terapeuci używają stymulacji elektrycznej, aby celować w dotknięte mięśnie. Ta forma terapii może być wykonywana za pomocą przewodów elektrycznych lub przy użyciu urządzenia zwanego przezskórnym elektrycznym stymulatorem nerwów (TENS).

Rehabilitacyjna Terapia Dłoni to terapia, która nie tylko służy leczeniu pacjentów cierpiących na przewlekły ból, ale jest również stosowana w leczeniu pacjentów z cięższymi urazami lub chorobą. Na przykład, jeśli pacjent przeszedł operację usunięcia uszkodzonego nerwu, najprawdopodobniej będzie potrzebował innej procedury zwanej neurostymulacją. Dzięki neurostymulacji chirurg jest w stanie przerwać przekazywanie impulsów nerwowych z uszkodzonego nerwu i pobudzić nerwy w celu złagodzenia objawów bólu.

Neurostymulacja jest stosowana w poważniejszych przypadkach, takich jak ofiary udaru.

W przypadku neurostymulacji lekarze używają elektrod do bezpośredniej stymulacji nerwu lub mięśnia, aby złagodzić ból i zmniejszyć ryzyko dalszych uszkodzeń układu nerwowego. Elektrody przymocowane są do specjalnej maszyny, którą pacjent nosi podczas zabiegu.

Neurostymulację można przeprowadzić przez IV lub można to zrobić umieszczając urządzenie na skórze pacjenta. że noszą cały czas. Pacjenci często muszą nosić urządzenie jednorazowo przez około godzinę. To urządzenie jest bardzo małe i nie jest zauważalne.

Czwarta forma rehabilitacji terapii dłoni to Terapie Biomechaniczne. Ta forma terapii koncentruje się na rozwijaniu siły i / lub elastyczności części ciała pacjenta. Na przykład, jeśli osoba została niedawno zraniona w stopę, terapeuta może wykonywać ćwiczenia, takie jak ćwiczenia równowagi, chodzenie, wchodzenie po schodach lub bieganie.

Te cztery formy terapii rehabilitacji dłoni są często wykonywane razem, aby zmaksymalizować wzajemne efekty. Na przykład, wykonując ćwiczenia równowagi, terapeuta może wykonać serię ćwiczeń, używając stopy pacjenta z urazem jako punktu wyjścia. Następnie, gdy ta część się zagoi, mogą przejść do innej części ciała. i wykonuj te same ćwiczenia, aby wzmocnić inne części ciała.

Tego typu terapie rehabilitacji dłoni są często wykonywane jednocześnie z fizjoterapią. Fizjoterapia koncentruje się na poprawie zakresu ruchu pacjenta i poprawie zakresu ruchu w stawie.

Jak widać, istnieje wiele sposobów leczenia schorzenia poprzez rehabilitację dłoni. Aby osiągnąć jak największe korzyści, musisz upewnić się, że rozumiesz wszystkie dostępne opcje. Upewnij się, że korzystasz ze wszystkich zabiegów.

Dowiadując się więcej o różnych rodzajach fizjoterapii i jej zastosowaniach, możesz zacząć określać, który rodzaj leczenia jest dla Ciebie najlepszy. Gdy dowiesz się więcej o swojej chorobie, będziesz lepiej przygotowany do podjęcia decyzji o wyborze odpowiedniego leczenia.