Informacja o nowotworze potrafi wywrócić życie do góry nogami. Widmo konieczności stoczenia ciężkiej, a niekiedy również nierównej walki o własne życie potrafi przytłoczyć nawet najsilniejszą osobę. Nie pomaga również fakt, że skuteczna w leczeniu chemioterapia sieje ogromne spustoszenie w organizmie. Jednym z jej skutków jest wypadanie włosów, które szczególnie w przypadku kobiet może znacząco wpłynąć na obniżenie pewności siebie.

Włosy a pewność siebie

Nie od dziś wiadomo, że włosy Hairly pozwalają kobiecie poczuć się pięknie. Jeśli są zdrowe i lśniące, wówczas kobieta zyskuje pewność siebie, która dodaje jej skrzydeł. W momencie, gdy wraz z postępem chemioterapii zaczynają wypadać pierwsze włosy, kobieta momentalnie staje się przygnębiona. Utrata atrybutu kobiecości sprawia, że jej samoocena drastycznie spada, przez co traci chęć do walki z chorobą. Tym czasem nie od dziś wiadomo, że odpowiednia energia do zmierzenia się z chorobą pozwala zdziałać cuda i skutecznie poprawić postępy w leczeniu.

Jak pomóc pacjentowi w trakcie leczenia – peruki po chemioterapii

Jeśli widok przygnębionej bliskiej ci osoby w trakcie chemioterapii cię martwi, to możesz w prosty sposób pomóc jej uporać się przynajmniej z jedną trudnością, jaką jest utrata włosów. Zaproponuj bliskiej ci osobie wizytę w salonie perukarskim. Wybierzcie ciekawe rozwiązania, które pozwolą chorej na nowo odzyskać pewność siebie.

Jeśli depresja wywołana chorobą jest na tyle silna, że bliska ci osoba nie chce wychodzić z domu, to możesz wziąć sprawy w swoje ręce. Zakup sama ciekawe peruki, które twoim zdaniem będą pasowały do bliskiej ci osoby, a następnie zaproponuj jej wspólne mierzenie. Nie zniechęcaj się, jeśli pierwsza próba okaże się nieskuteczna. Pamiętaj, że chory ma na głowie naprawdę sporo zmartwień, dlatego nie od razu wykaże entuzjazm z zaproponowanych rozwiązań.

Gdzie kupić najtańsze peruki?

Chcąc mieć gwarancję, że zakupiona peruka sprawdzi się jako imitacja włosów naturalnych powinnaś wybrać sprawdzony sklep z perukami. Tylko w odpowiednim miejscu będziesz mogła zakupić peruki najwyższej jakości, które pozwolą uniknąć sztucznego efektu.

Dla maksymalnie naturalnego wyglądu wybierz peruki wykonane z włosów naturalnych. Zastosowanie pasm ludzkich włosów sprawia, że na pierwszy rzut oka nie będziesz w stanie ocenić, czy jest to peruka czy własne włosy bliskiej ci osoby.

Z kolei, jeśli zależy ci na zaproponowaniu szalonego i ekstrawaganckiego rozwiązania, które oprócz funkcji terapeutycznej dodatkowo poprawi humor bliskiej ci osoby, postaw na peruki syntetyczne. Bogactwo fryzur i kolorów sprawi, że będziecie mogły wybrać nawet najbardziej szalony wariant.