Kurzajki na stopie dziecka – co robić?

Zauważyłaś, że Twoje dziecko ma kurzajki? Nie wiesz, co z tym zrobić? Zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Kurzajka na stopie dziecka i co dalej?

Kurzajki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również mogą powodować ból, czy dyskomfort, szczególnie gdy pojawiają się na stopach lub pod paznokciami. Dlatego, gdy zauważymy, że dziecko ma kurzajki, powinniśmy jak najszybciej działać. Tylko co to właściwie oznacza? Od czego zacząć? Gdzie się zgłosić po pomoc? Pytań wiele, odpowiedzi jeszcze więcej, dlatego przede wszystkim weźmy głęboki oddech i na spokojnie zastanówmy się, co robić. Z pewnością znajdzie się wiele sposobów, na to, by stawić im czoła. Jeśli do czynienia mamy z pojedynczą kurzajką i nie jest ona zbytnio uciążliwa dla malucha, to możemy spróbować leczenia domowymi sposobami. Dzięki temu zaoszczędzimy dziecku stresu i wizyt u specjalistów. Pomocne może okazać się ziele glistnika, które słynie z zawartości enzymów zmiękczających naskórek oraz związków, które hamują rozrost komórek. Glistnik występuje pospolicie na skrajach lasów i przy drogach, więc nie powinno być trudności z jego zdobyciem. Cała kuracja opiera się na smarowaniu chorobowo zmienionego miejsca sokiem z przełamanej łodygi glistnika. Dobre efekty dają też soki z liści mlecza. Kuracja przebiega podobnie jak w przypadku glistnika, z tą różnicą, że nie narazimy dziecka na przebarwienia, bo glistnik pozostawia po sobie ciemne plamy, które są ciężkie do usunięcia.

Kiedy domowe metody zawiodą idziemy do specjalisty

Domowe sposoby mają to do siebie, że zwykle są długotrwałe i wymagają systematyczności. Oznacza to, że nie zawsze są dobrym wyborem. Dlatego, jeśli chcemy zaoszczędzić dziecku bólu, lub gdy widzimy, że kurzajki się rozsiewają, nie ma na co czekać. Lepiej od razu zgłosić się do specjalisty. W przypadku kurzajki na stopach najlepszy będzie podolog dziecięcy warszawa. W końcu to właśnie on zajmuje się schorzeniami stóp, w tym również leczeniem i usuwaniem kurzajek. Podolog dokładnie obejrzy je, a następnie zleci odpowiednie leczenie. W tym miejscu warto wspomnieć, że istnieje wiele skutecznych i bezbolesnych terapii, które może zalecić podolog. Dobre efekty daje laseroterapia, czyli metoda, w której kurzajki usuwa się z wykorzystaniem lasera. Jest to bezbolesny i bezinwazyjny zabieg, co oznacza, że u dziecka nawet nie pozostanie ślad po kurzajkach. Jednak to nie jedyne, co ma do zaoferowania nowoczesna medycyna. Istnieją również inne, bardzo dobre metody leczenia kurzajek. Przykładem jednej z nich jest krioterapia, czyli metoda polegają na wykorzystaniu zimnej temperatury do wymrażania kurzajek. Inną, również wartą wspomnienia jest elektrokoagulacja, która polega na wypalaniu kurzajek. W trudniejszych przypadkach lekarz może zalecić zabieg chirurgiczny. Jednak nie ma powodów do zmartwień, przy tak dużej ilości różnego typu terapii i sposobów usuwania kurzajek, zabiegi chirurgiczne stają się rzadkością.