Ginekolodzy i położnicy to główne podgrupy nauk medycznych,

które obejmują zarówno dziedziny medycyny ginekologicznej (kobiecej), jak i położniczej (męskiej). Zwykle jest skracany jako OB / GYN lub OB-Gyn w języku angielskim w USA i obg, a po angielsku w Wielkiej Brytanii. Obejmuje również wiele innych pokrewnych dziedzin medycyny, takich jak medycyna reprodukcyjna, rak, endokrynologia rozrodu, chirurgia plastyczna itp. W rzeczywistości ta dziedzina rozwija się bardzo szybko i oczekuje się, że do roku 2020 podwoi się. W rzeczywistości, jeśli mówisz co do liczby położników i ginekaków w Stanach Zjednoczonych, będziesz zaskoczony.

Liczba kobiet dotkniętych ginekomastią rośnie każdego roku i jest to stan, który nie jest nowy. Wzrost ten jest również spowodowany różnymi czynnikami, takimi jak stres, hormony, niedobory żywieniowe itp. Niektórzy eksperci uważają, że może to być również spowodowane bardzo szybkimi zmianami w społeczeństwie. Coraz więcej mężczyzn cierpi na tę chorobę, ponieważ udowodniono, że mężczyźni są bardziej narażeni na jej wystąpienie.

Kobiety również cierpią na ginekomastię, ale problem dotyczy ich zwykle późnych 20 lub wczesnych 30 lat. Wynika to z faktu, że menopauza zwiększa produkcję estrogenu i powoduje objawy menopauzy, takie jak wzrost piersi. Ale kiedy kobiety zajdą w ciążę i karmią piersią, wzrost piersi ustaje.

Ale są różne rodzaje ginekomastii i jeśli cierpisz na wzrost piersi, powinnaś udać się do https://ginekolog-warszawa.pro/usg-3d/. Ale jeśli cierpisz na nadmierne owłosienie łonowe, powinieneś udać się do lekarza, aby dowiedzieć się, czy masz inny problem, taki jak zespół policystycznych jajników.

Ginekomastia jest zwykle spowodowana niedorozwiniętą lub niedoczynną przysadką mózgową lub tarczycą. Inne przyczyny to nadmierny testosteron, ciąża, otyłość i zaburzenia tarczycy, takie jak niedoczynność i nadczynność tarczycy.

Objawy mogą obejmować przyrost masy ciała, tkliwość lub obrzęk wokół klatki piersiowej, powiększenie piersi, wzdęcia brzucha, ból podczas wypróżniania, ból podczas stosunku, utratę libido lub bezpłodność i wahania nastroju itp. Należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Mogą wykonać badanie fizykalne okolicy piersi i zalecić leczenie hormonalne, takie jak tamoksyfen lub hormonoterapia ciążowa.

Czasami ginekolog może przepisać pewne leki, aby złagodzić objawy.

Ale te leki należy przyjmować zgodnie z potrzebami pacjenta. Mogą również przepisywać leki zmniejszające objawy raka piersi lub zwiększające płodność, takie jak zapłodnienie in vitro lub IUI.

Ginekomastię można leczyć operacyjnie lub terapią hormonalną, ale istnieje wiele alternatywnych metod leczenia. Jeśli cierpisz na tę chorobę, powinieneś odwiedzić ginekologa i omówić dostępne opcje.

Najczęstszą niechirurgiczną procedurą stosowaną w leczeniu ginekomastii jest blokowanie receptorów estrogenowych (ERBL). Ta procedura polega na blokowaniu receptorów estrogenu w macicy i jajnikach. Kiedy receptory estrogenu są zablokowane, testosteron nie może już wiązać się z estrogenem, estrogen nie wiąże się ze swoim partnerem wiążącym, a testosteron i estrogen nie są już produkowane.

Aby zmniejszyć rozmiar piersi, niektóre kobiety przechodzą operację zwaną mammoplastyką, która polega na usunięciu części piersi w celu jej zmniejszenia. Stwierdzono, że ta procedura pomaga kobietom cierpiącym na ginekomastię.

Istnieją zabiegi chirurgiczne, a także ziołowe lub suplementy diety, które mogą pomóc w zmniejszeniu ginekomastii. i rozmiar piersi u mężczyzn.

W przypadku kobiet, które miały powiększenie piersi, niektóre kobiety używają tabletek powiększających piersi, aby poprawić ich wygląd. Łysienie androgenowe to kolejna procedura, która może poprawić rozmiar piersi poprzez poprawę produkcji naturalnych hormonów. Zabieg nazywa się masażem piersi i usuwa nadmiar skóry, aby nadać piersiom więcej wyrazu.