Rehabilitacja dłoni i kończyny górnej pomaga przywrócić pełną funkcję kończyn, takich jak ramię i nadgarstek, pomagając w ponownym przyczepieniu ścięgien i mięśni. Jest to zabieg medyczny, który pozwala poprawić swoje życie i zdolność do funkcjonowania.
Ponieważ rehabilitacja ręki i kończyny górnej nie jest objęta programem Medicare, za leczenie należy zapłacić. Jak być może wiesz, Medicare ma bardzo wysokie odliczenia, więc upewnij się, że jesteś w stanie pozwolić sobie na to leczenie.
Przed przystąpieniem do rehabilitacji ręki i kończyny górnej należy upewnić się,
że bez powodzenia wykonywałeś samodzielnie różne rodzaje ćwiczeń. Powinieneś także mieć https://fala-uderzeniowa-krakow.pl/blog/lokiec-tenisisty/ świadomość, że rehabilitacja ręki i kończyny górnej nie może uczynić człowieka doskonałym, ale może pomóc Ci nabrać większej siły i lepszego wykorzystania ciała. Rehabilitacja dłoni i kończyny górnej może poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie. W rzeczywistości badania pokazują, że pacjenci poddawani rehabilitacji ręki i kończyny górnej doświadczają znacznej poprawy ich zdolności umysłowych i fizycznych.
Procedura rehabilitacyjna jest zwykle połączeniem fizjoterapii i rehabilitacji fizycznej, podczas której lekarz i fizjoterapeuta współpracują, aby pomóc Ci odzyskać pełną sprawność ręki i ramienia. Program rehabilitacji składa się z czterech podstawowych części: fizjoterapii, wzmacniania i rozciągania mięśni, rehabilitacji dłoni i fizjoterapii.
Połączenie fizjoterapii i rehabilitacji fizycznej działa najlepiej, aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie dłoni i ramienia. Jednak w zależności od ciężkości stanu, program może wymagać uwzględnienia więcej niż jednego elementu. W zależności od programu rehabilitacja ręki i kończyny górnej może polegać na:
Fizykoterapia. Jest to rodzaj rehabilitacji, który ma pomóc osobom z urazami dłoni i ramion w odzyskaniu normalnej sprawności rąk. Ten rodzaj rehabilitacji może obejmować takie czynności, jak ćwiczenia fizyczne, fizjoterapia i ćwiczenia rozciągające, które wzmacniają i naprawiają mięśnie, więzadła, ścięgna, kości, zapalenie ścięgna, zapalenie kaletki, itp.
Wzmacnianie i rozciąganie mięśni. To kolejna forma rehabilitacji, która działa na poprawę siły i ruchomości mięśni i tkanek. Wzmacnianie i rozciąganie mięśni zwykle wymaga użycia sprzętu, który pomaga rozciągać i wzmacniać mięśnie. Mogą obejmować trening oporowy i plyometrię, czyli ćwiczenia zwiększające siłę mięśni i tkanek poprzez wykonywanie czynności takich jak bieganie, skakanie, jazda na rowerze, pływanie lub chodzenie.
Fizjoterapia. Fizjoterapia służy do rehabilitacji stanu fizycznego pacjenta, aby mógł normalnie funkcjonować. Fizjoterapia zwykle obejmuje leczenie pacjentów, którzy nie są w stanie wykonywać codziennych czynności z powodu urazu lub choroby.