Na łokieć tenisisty skarży się coraz więcej osób. Czym dokładnie jest to schorzenie? Kto jest narażony na jego wystąpienie? Jak wygląda leczenie łokcia tenisisty? Sprawdzamy!
Łokieć tenisisty – co to za schorzenie i kogo dosięga?
Sama nazwa może nam sugerować, że do czynienia mamy ze schorzeniem typowym dla osób uprawiających zawodowo lub amatorsko tenis. Jednak takie przekonanie jest bardzo mylące, ponieważ pod nazwą łokcia tenisisty skrywa się zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej spowodowanego zmianami degeneracyjnymi budowy włókien kolagenowych ścięgien. Do rozwoju łokcia tenisisty dochodzić może na różne sposoby, lecz najczęściej podaje się, że to mikro-urazy oraz przeciążenia wynikające z powtarzających się codziennie ruchów są głównymi sprawcami. Wystarczy, by mikro-urazy nawracały, by z czasem przeistoczyły się w stan zapalny i rozwój schorzenia.
Kogo dosięga łokieć tenisisty? W grupie wysokiego ryzyka znajdują się osoby spędzające wiele godzin przed komputerem, a więc mowa tutaj o pracownikach biurowych. Jednak na tym nie koniec, ponieważ z łokciem tenisisty mogą też zmagać się mechanicy oraz osoby, które wykonują czynności z nienaturalną pozycją nadgarstka.
Łokieć tenisisty – jak wygląda leczenie?
Choć wybór leczenia łokcia tenisisty dobierany jest indywidualnie do każdego pacjenta, warto wiedzieć, że istnieje kilka terapii, o których warto pomyśleć. O czym mowa? Choć wydawać by się mogło, że najlepsze https://bodymove.pl/rehabilitacja-reki/leczenie-lokcia-tenisisty-warszawa/ to te tradycyjne, to czasami warto zrezygnować z tego, co znane na korzyść innowacji. Zamiast zmagać się z długim terapiami, rehabilitacją, czy przyjmowaniem środków farmakologicznych warto pomyśleć o czymś zupełnie nowym. Taką innowacją wśród metod leczenia łokcia tenisisty z pewnością jest terapia wstrząsowa, czyli rozwiązanie polegające na pobudzeniu tkanki do regeneracji falami uderzeniowymi. Z pewnością o terapii wstrząsowej powinny pomyśleć osoby, u których nie doszło jeszcze do naderwania przyczepu, ale zauważalne są pierwsze zmiany zwyrodnieniowe.