Aby zadbać o odpowiednią kondycję swojej skóry, warto postawić na skorzystanie z stymulatorów tkankowych. Co warto o nich wiedzieć?

Podstawowe informacje na temat stymulatorów tkankowych

Stymulatory tkankowe to inaczej specjalne preparaty, które prowadzą do głębokiej regeneracji skóry. Tego typu preparaty działają liftingująco, antyoksydacyjnie oraz nawilżająco. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Tego typu zabieg poleca się w przypadku wiotkości, utraty elastyczności czy odwodnienia skóry.

Zalety używania stymulatorów tkankowych

Zawarte w preparacie specjalne substancje mają za zadanie odbudowę oraz regenerację skóry. Proces ten prowadzi do tworzenia kolagenu oraz elastyny. Dzięki temu, znacznie poprawia się napięcie skóry oraz jej wygląd. Skóra nabiera naturalnego blasku, który sprawia, że każda z kobiet może poczuć się atrakcyjniejsza. Dodatkowo, tego typu zabieg zapewnia długotrwałe nawilżenie skóry. Wiotka i pozbawiona blasku skóra może stać się jedynie wspomnieniem – stymulatory tkankowe stanowią niezwykłą pomoc.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Warto pamiętać, że każdy zabieg ma również swoje przeciwwskazania. Stymulatorów tkankowych nie należy podawać pacjentom, którzy zmagają się z chorobami układu krążenia, ciężkimi alergiami czy chorobami autoimmunologicznymi. Oprócz tego, nie zaleca się stosowania preparatu w razie stanów zapalnych skóry czy cukrzycy. Stymulatorów tkankowych nie można stosować u osób poniżej 18 roku życia oraz u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.