Planujemy rejestrację reakcji psychofizjologicznych wariografem – o czym należy pamiętać?

Już od dawna mówi się o tym, że wariograf jest w stanie wychwycić i rejestrować różnego typy reakcje psychofizjologiczne. To dobra wiadomość dla tych, którzy prowadzą badania w danej tematyce. O czym jednak pamiętać, by badania z wykorzystaniem wariografu okazały się skuteczne? Podpowiadamy! https://www.wariograf.com.pl/lublin

Wybór odpowiedniego pacjenta

Aby móc przeprowadzić testy potrzebujemy ochotnika. Nie może być to jednak przypadkowa osoba, bo w przeciwnym razie testy wyjdą sfałszowane i tylko zmarnujemy swój czas. Kto będzie najlepszym kandydatem? Osoba zdrowa zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Przeciwwskazaniami do badań z wykorzystaniem wariografu są upośledzenia umysłowe, zaburzenia oraz różnego typy choroby psychiczne. Warto również wiedzieć, że choroby serca, zaburzenia neurologiczne, jak i trudności z oddychaniem również mogą utrudnić wykonanie testu lub sfałszować wyniki. Badaniom nie powinno poddawać się także osób przyjmujących leków, jak również tych, którzy zmagają się z przeziębieniem, wysoką gorączką lub uporczywym kaszlem. Przeciwwskazaniami do badania jest nawet ból lub dyskomfort spowodowany innymi dolegliwościami, dlatego, zanim wybierzemy pacjenta do swoich testów, upewnijmy się, że jest to osoba w zupełności zdrowa. Z ustaleniem tego raczej nikt nie powinien mieć trudności, wystarczy zrobić wywiad, zapytać się o schorzenia, czy przyjmowane leki.

Wybór profesjonalnej firmy świadczącej badania wariografem

Również istotne znaczenie ma sam wybór sprzętu, na którym będą przeprowadzane testy, jak i firmy świadczącej tego typu usługi. Obsługa wariografu dla wielu wydaje się banalnie prosta. Wystarczy podłączyć czujniki do pacjenta, a wariograf zajmie się rejestracją reakcji organizmu. Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Owszem urządzenie jest w stanie wychwycić i zarejestrować różnego typu reakcje fizjologiczne, jednak by je dobrze odczytać, potrzebna jest osoba, która ma w tym doświadczenie. Oznacza to, że potrzebujemy firmy, która zapewni zarówno urządzenie, jak i biegłego, który je będzie prowadził.